adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Turgutreis – Kos Feribot Seferleri

Turgutreis – Kos Feribot Seferleri

Bodrumun eşsiz maviliklerinde tatilinizin tadını çıkartırken çevrenizde bulunan farklı yerleri de Bodrum’a yakın olmasından kaynaklı olarak görebilme fırsatınız vardır. Bu fırsatınızı tatile gittiğiniz zaman değerlendirebilirsiniz. Değerlendirmeye ilk olarak İstanköy adasından başlayabilirsiniz. İstanköy’e ulaşım feribot ile sağlanmaktadır. Turgutreis İstanköy feribot seferleri içeriklerini inceleyerek size en uygun olan İstanköy feribot bileti satın alabilirsiniz. Bu ada Yunan adaları sınırlarında olmasından kaynaklı olarak vize istemektedir. Buraya gitmeye karar verdiğiniz zaman vize işlemleri 2 ya da 3 gün öncesinden hallederek adaya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Adaya ulaşım Turgutreis’ten başlayarak İstanköy feribot iskelesine kadar yaklaşık olarak 35 ya da 40 dakika içerisinde gideceğiniz yere varmış olursunuz. Sefer sayıları olarak adaya günde 2 sefer düzenlenmektedir size en uygun olan saatte gidip oraları görebilir dilerseniz de ada içerisinde ki otellerde konaklama yapabilirsiniz. İstanköy feribot ücreti çokta pahalı değildir her ekonomiye uygun niteliktedir.

İstanköy Adasında Gezilecek Yerler Nerelerdir?

İstanköy adası bir diğer adıyla bilinen Kos adası 12 adalar içerisinde en büyük 3. Ada olarak bilinmektedir. Yaz ayları geldiği zaman bodrum sahillerinde tatilini yapan turistler 12 adalardan olan bu adaya uğramadan tatilini bitirmemektedir. Boy boy sahilleri, temiz duru plajları, beyaz sarı kumlarıyla gizli bir cennet gibidir. Gezilecek yerler arasında şövalyeler kalesi mevcuttur. Buranın en dikkat çeken özelliği Bodrum kalesi ile karşılıklı olmasıdır. Tarihi 1380 yıllarına kadar dayanmaktadır. Antik ve tarihi şeyleri seviyorsanız rotanızı mutlaka buraya çevirmeniz gerekmektedir. Kos Agora Harabeleri Antik çağın merkezi konumunda yer almıştır. Eski zamanlarda burada dini ve idari bina yapıtları yapılmaktadır. Bir diğer gezilecek yer ise plajlarıdır. Plajlarının berrak ve temizliğinden memnun kalacak ve tatilinizin devamını burada geçirmek isteyeceksiniz. Bodrum üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlanan bu adaya mutlaka gidip görmeniz gerekmektedir.

İstanköy Adasında Mutfak Kültürü Nasıldır?

İstanköy adasında mutfak kültürü genellikle deniz ürünlerinden yapılsa da farklı tatlarda bulabilirsiniz. Deniz ürünleri olarak Ahtapot ve Kalamar çeşitleri sıklıkla tüketilmektedir. Tatlı olarak da kendilerine özgü domates tatlısı meşhurdur. Aynı zaman da possa adında keçi sütünden yapılan ve keçi sütünün şarap içerisinde bekletilmesiyle oluşan lezzetli bir peynir çeşitleri vardır.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten