adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Midilli Adası Köyleri

Midilli Adası Köyleri

Midilli Feribot Bileti

Yaz aylarında favori tatil destinasyonlarından olan Midilli Adası, Türkiye kıyılarından direk ulaşım imkanı olan diğer Yunan Adaları; Sakız , Samos , Kos , Rodos , Kalymnos , Leros , Patmos , Symi ve Meis Adaları gibi Yunanistan’ın Türk misafirler için önemli tatil destinasyonudur.

Yaz sıcaklarını iyiden iyiye hissettiğimiz bu günlerde, sadece bir feribot bileti mesafesinde olan bu Yunan Adalarında tatil yapmak bir çok kişinin arzusu. E hadi ne duruyoruz? Bu yazımızda Ayvalık’dan feribota binip Yunanistan’ın en büyük adalarından biri olan Midilli yani Lesvos Adasına gidiyoruz!

Evet Midilli Adası’na ulaşım, Ayvalık ve Küçükkuyu’dan organize edilen Ayvalık Midilli Feribot Seferleri ve Küçükkuyu Midilli (Petra Limanı) Feribot Seferleri ile oluyor.

Midilli Adası Feribot Bileti Fiyatları ise farklı feribot firmalarına bağlı olarak gidiş dönüş yetişkin için 25 ve 35 euro aralığında. (2019 fiyatları)

Feribot biletimizi aldık ve gemiye bindik, yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuk ardından Midilli Adasına varıyorsunuz.

 

Deniz kum güneş tatilcisi değilseniz tabiikide Osmanlı döneminden kalan Türk ve Rum geleneksel mimarisine ve tarihine tanık olmak isteyeceğiniz yerleri gezmek isteyeceksiniz.

Buyurunuz..

 

Molivos Köyü;

Midilli merkezinden 60 km Batı’da bulunan Molivos Köyü, Osmanlı döneminden kalan geleneksel mimarili taş köy evleri ve uzun plajları ile Ada’nın en önemli turistik çekim merkezlerinden birisidir.

Küçukkuyu’dan bineceğiniz Midilli feribotu ile Ada’nın direk bu bölgesine ulaşmak mümkün.

Küçükkuyu Midilli (Molivos / Petra) Feribot Seferlerine ve Biletlerine web sitemiz üzerinden bakabilirsiniz.

 

Agiassos Köyü;

Agiassos KöyüMidilli merkezinin 24 km batısında bulunan bu köy, yeşillikler içinde geleneksel evleri ile Ada’nın en fotoğraflık köyüdür diyebiliriz. Mutlaka gidin ve zamanın donduğu bu köyün sokaklarında yürüyüş yapın.

El emeği ile yapılmış ahşap hediyeliklerden almayı unutmayın!

 

 

 

Petra Köyü;

Petra KöyüMidilli Ada merkezinin 55 km Kuzeybatısında bulunan Petra, Osmanlı döneminin önemli yerleşim yerlerinden idi. Halen korunmuş taş evleri ve deniz kıyısı konumu ile Ada’nın en önemli ve gelişmiş turistik çekim merkezlerinden birisidir. Küçükkuyu’dan organize edilen feribot seferleri ile Ada’nın direk bu bölgesine yani Petra limanına ulaşabilirsiniz.

 

 

Plomari Köyü;

Plomari KöyüMidilli merkezinin 40 km Güney batısında konumlanan Plomari köyü, Ada’nın başlıca ekonomik ve turistik bölgelerinden birisidir.

Güzel bir koyun etrafında kurulmuş bu sahil köyü, dünyaca meşhur bir Ouzo markası olan Plomari Uzolarının üretildiği ve fabrikasının konuşlandığı köydür aynı zamanda. Fabrikayı ziyaret edebilir ve Plomari uzosunun nasıl üretildiğine tanık olabilir , tadım yapabilir ve hediyelik ürünler alabilirsiniz.

 

Evet sevgili adaloji blog okuyucaları, Midilli Adasının turistik ve ekonomik öneme sahip dört farklı köyü ile ilgili kaleme aldığımız bu yazımızın serisi devam edecek. Daha 13 farklı köyden daha bahsedeceğiz, diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayın. Midilli’den sevgiler!

 

Midilli Adası Ulaşım için Ayvalık Midilli Feribot Bileti ve Küçükkuyu Midilli (Petra) Feribot Biletlerine Web sitemiz üzerinden ulaşabilir ve sadece iki adımda kolay ve güvenli olarak satın alabilirsiniz.

 

Sevgiler!

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten