adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Kuşadası – Sisam Feribot Seferleri

Kuşadası – Sisam Feribot Seferleri

Kuşadası en çok tercih edilen ve turist alan tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Kuşadası’na gelip tatilinizi bitirdikten sonra vizeniz mevcut ise yunan adalarında yer alan Sisam adasına gidebilirsiniz. Sisam bir diğer adıyla Samos adasına ulaşım feribot ile sağlanmaktadır. Kuşadası üzerinden Samos a geçmek için feribot bileti satın alarak başlayabilrsiniz. Sabah erken saatte ya da öğlen saatleri arasında adaya gitmek istiyorsanız Sisam feribot seferleri içerisinden size en uygun olan saati seçerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Kuşadası Sisam feribot saatleri günlere ve firmalara göredeğişiklik gösterebilmektedir. Duruma göre ve talebe göre seferler günde iki defa yapılabilmktedir.

Sisam (Samos) Adasında Nerelerde Gezilmelidir?

Sisam (Samos) Adası, Türkiye’nin Dilek yarımadasının karşısında bulunur ve Türkiye üzerine en yakın adalardan bir tanesidir. Buranın yakınlığından dolayı da burayı ziyarete gelen birçok insan mevcuttur. Özellikle yaz aylarında ada dolup taşmaktadır. Aynı zaman da adada dünyaca ünlü ve herkes tarafından bilinen matematikçi Pythagoras’ın yaşadığı yerdir. Bu ada içerisinde Yunanlılara dahil bir çok kalıntılara rastlayabilirsiniz. Sisam (Samos) adasının sıcak bir iklimi vardır. Bu yüzden uzun günler ada içerisinde denize girilebilir. Ada’yı en ünlü kılan yönlerinden bir tanesi de Dünya mirasları listesinde yer etmiş olan Pythagorion antik liman kenti bulunmaktadır. Burayı önemli kılan en önemli unsurdur. Sisam (Samos) adasına geldiğiniz zaman çok fazla gezmeye ve keşfetmeye dair çok şey bulamazsınız. Ancak denizi ve gizli kalmış muhteşem koylarında deniz keyfi yapabilirsiniz.

Sisam (Samos) Adasında Ne Yenmelidir?

Sisam (Samos) adası içerisinde Yunan ve Türk mutfağını barındıran birçok restoran bulunmaktadır. Restoranların içerisinde eşsiz yunan yemekleri ve balık ürünleri hakimdir. Ada içerisinde özellikle yaz aylarında yemekler dışarıda kurulur ve dışarıda yenir aynı zamanda yemek yerken de size yunan müziği eşlik ederek yemeklerinizden keyif almanız sağlanır. Kuşadası beldesine gittiğiniz zaman buraya uğramadan gitmeyiniz. Hem farklı doğa, farklı yemek çeşitleri, farklı yerler görecek hem de tatilinizde birçok anılara yer vereceksiniz. Sevdikleriniz ile birlikte Sisam (Samos) adasının gece hayatında eğlenerek açık hava kafelerinde de sohbet etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten