adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Kos Adası Plaj Tavsiyeleri

Kos Adası Plaj Tavsiyeleri

Kos Adası Bodrum’un hemen karşısında konumlanmış, on iki adaların en güzel ve keyifli adalarından birisidir. 

Kos Adası Plaj tavsiyelerimizi okuduktan sonra, blog yazılarımız arasında Kos Adasına ilişkin yazdığımız diğer makaleleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Bodrum Kos Adası arası düzenlenen feribot seferleri ile yaz mevsimlerinde her gün çeşitli feribot firmalarının seferlerini kullanarak adaya ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, Kos Adası’nın eşsiz plajlarından bahsetmek istiyoruz. Kos Adası, Yunan Adaları arasında plaj alternatifleri en bol adalardan biridir. Ada’nın Güney ve Kuzey bölgelerinde birbirinden güzel ve farklı konseptlerde plaj alternatifleri siz ada severleri beklemektedir! Plaj diyip geçmemek lazım, bir tarafı rüzgarlıyken bir tarafı sakin olur, bir tarafı taşlı iken diğer tarafı bembeyaz kum plaj olur, hızlı bir keşif ve altın değerinde tavsiyeler için buyrunuz sevgili okurlar:

  • Şehir Merkezi Plajları

Özellikle adada kısa süreliğine vakit geçirecek turistlerin veya şehir merkezi (Kos Town) civarındaki otellerde kalan turistlerin tercih ettiği plajlardır. Bu plajlar, limanın hemen sağ tarafından başlayarak, Lambi bölgesine kadar devam etmektedir. Plaj çoğunlukla kum ve rahatsız etmeyecek derecede küçük taşlar ile karışıktır. Yüzerken hemen karşınızdaki Bodrum (Akyarlar) manzarasını izlersiniz. Yanyana konumlanmış onlarca cafe/bar/beach club plajda şezlong ve şemsiyeleri ile hizmet vermektedir. Yunan Adalarının en sevdiğimiz yanı: Şezlong ve Şemsiyeler ücretsiz! Tabii, bulunduğunuz işletmeden içecek vs. gibi az da olsa harcama yapmanız gerekiyor. Soğuk bir Fredo Espresso hiç fena olmazdı! ;) 

Bu bölgedeki mekan tavsiyeleri: Mylos Beach Bar, Artemis Beach Bar, Papas Beach ve Tarzan Beach

  • Marmari & Tigaki Plajları

Adanın batısına doğru merkezden yaklaşık 12-13 km mesafede, büyük tatil köylerinin ve otellerin olduğu bir bölge olan Marmari ve Tigaki kıyı kasabaları genelde Alman turistlerin işgali altındadır. Beyaz kumsalı, masmavi denizi ve Pserimos adası manzarasıyla keyfine doyum olmaz. Hele ki plaja uzandığınızda o teninizi okşayan kuzey rüzgarı,, değmeyin keyfinize! Tropikal bir plajda olduğu hissini verir insana, ada da vaktiniz var ise kesinlikle bu plajda bir gününüzü geçirmenizi tavsiye ederiz.

 

  • Mastichari Plajları

Adanın daha da batısında, merkeze yaklaşık 25 km mesafesi ile Kalymnos adasının tam karşısında konumlanan Mastichari, Kalymnos adasına karşılıklı düzenlenen feribot seferleri ile yaz günlerince hareketlenen bir bölgedir. Aynı zamanda büyük ve küçük onlarca otelin de sahil boyunca yer aldığı bir bölgedir. Plajları Marmari ve Tigaki plajlarına benzer olan Mastichari kasabası, genelde rüzgar alan bir bölge olduğu için denizi dalgalıdır. Fakat geçerken uğrayıp bir göz atabilirsiniz!

 

  • Kardemena Plajları

Adanın güney batısında, havaalanına 3-5 km mesafede, şehir merkezine ise 30 km mesafede bir bölge Kardemena. Özellikle İngiliz ve diğer Avrupalı turistlerin işgalinde olan bu bölge, Ada’nın güney batısında olduğu için deniz suyu genelde durgun ve dalgasızdır. Bu sebep ile çok sevilen plajlara ev sahipliği yapmaktadır Kardemena. Ve bir bilir kişi tavsiyesi vermek gerekirse: Ada’nın en iyi balık lokantaları kardemena kasabasındadır. Türk misafirler tarafından çok bilinmez, siz siz olun bu öneriye kulak verin ve Kardemenayı ziyaret edin ;) Gerçek bir balıkçı kasabası!

  • Kefalos Plajları

Evet son olarak Kos Adası’nın en güzel ve en özel plajlarını barındıran Kefalos’u anlatacağız! Adanın en güneybatısında konumlanan Kefalos Sahil Kasabası, şehir merkezine 42 Km mesafe ile adanın en uç noktasıdır. Daha sakin ve kalabalıktan uzak tatil yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği Kefalos bölgesi adanın en güzel plajlarına ev sahipliği yapmaktadır. Altın renginde kumu, turkuaz renginde denizi, eşsiz Kastri Adası manzarası ile Kefalos çok özel ve eşsizdir. Adanın Güneybatısı olduğu için gün boyu denizi ‘çarşaf’ gibidir. 

Popüler plajlar: Paradise Beach, Camel Beach, Magic Beach, Kamari Beach… Oldukça iyi organize edilmiş plaj işletmelerine ve sahil tavernalarına ev sahipliği yapan Kefalos’da deniz kum ve güneşin doyasıya tadını çıkarabilir, Kastri Adası arka fonunda eşsiz fotoğraflar çekebilir, ve hemen yanıbaşınızdaki tavernalarda oldukça leziz ve taze deniz ürünleri mutfağını tecrübe edebilirsiniz.

Kos Adasında tatil yapıyor iseniz, Kefalos plajlarını görmeden sakın adadan ayrılmayın… Kefalos ayrıca, Volkanik bir ada olan Nsiros Adasının tam karşısındadır, Kefalos iskelesinden günübirlik Nsiros Adasına da geçiş sağlayabilirsiniz!

Bu altın değerinde olan Kos Adası Plaj tavsiyelerimizi unutmayın! ;)

Bodrum Kos Adası tatilinizi planlarken, Bodrum Kos Adası arasında organize edilen feribot seferleri için web sitemiz üzerinden iki adımda online rezervasyon yapabilir, Bodrum Kos Feribot Biletinizi kolayca adaloji.com ile satın alabilirsiniz.

İyi tatiller!

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten