adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Kalymnos Adası

Kalymnos Adası

Kalymnos adasına geldiğiniz zaman adayı gezmek en az 2 ya da 3 gününüzü almaktadır. Çevresinde hem koylar hem de gezilecek restoran ve mekanları mevcuttur. Kalymnos tarihi uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. M.Ö. 5. ve 4. Yıllara dayanmaktadır. Osmanlı yönetiminde de belirli bir zaman diliminde ada ele geçirilip Osmanlılar tarafından da kullanılmıştır. Kalymnos gezilecek yerler arasında en başta Pothia gelmektedir. Pothia Kalymnos adasının en önemli yerlerinden bir tanesidir. Hem merkezi hem de ana liman bölgesi olarak bilinmektedir. Yamaçlarında tek tek dizili evler vardır. Renkli olarak inşa edilen bu evler kente ayrı bir hava katmaktadır. Pothia’da sevdiklerinize hediye alabileceğiniz birçok çeşit vardır. Burada ki restoranlarda oldukça ünlüdür. Akşam yemeğinizi afiyetle yedikten sonra gezintiye çıkabilirsiniz.

Kalimnos Arkeoloji müzesi tarihten kalan kalıntıları seven ve görmek isteyen insanlar için inşa edilmiştir. İçerisinde Apollan tapınağında bulunan eski heykeller vardır ve yine burada  Apolla tapınağına ait kalıntılar da müze içerisinde yer almaktadır. Kalymnos adası yaz ayları geldiği zaman birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Buraya gelen herkes hem denizinden hem de tertemiz kumlarından memnun kalarak dönmektedir. Yolunuz düştüğü zaman rotanızı mutlaka bu adaya çevirmenizde fayda vardır.

Kalymnos Adasına Nasıl Gidilmektedir?

Bodrum’a tatile gittiğiniz zaman adaya Bodrum üzerinden ulaşım oldukça kolaydır. Buraya gidiş sadece feribot üzerinden olmaktadır. Bodrum’dan gitmeye karar verdiğiniz zaman Kalymnos feribot saatleri içerisinde size en uygun olan sefer saatini seçerek Kalymnos feribot bileti alarak  öncelik olarak Kos adasına ardından da Kos adasından Kalymnos adasına 35 ya da 40 dakika da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kalymnos Adasında Gece Hayatı Nasıldır ?

Ada içerisinde eğlenmeniz içinde mevcut olan bar ve kulüpler bulunmaktadır. Bu mekanlar Pothia beldesinde bulunmaktadır. Aynı zaman da bar ve kulüp tarzı eğlence mekanına gitmek istemiyorsanız pothia da bulunan küçük fakat şirin mi şirin kafelerde vardır burada sevdikleriniz ile birlikte sohbet eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ada yaz ayları geldiği zaman eğlence mekanları ve kafeler dolup taşmaktadır. Burada eğlencenin keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten