adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Çeşme’den Sakız’a Ulaşım

Çeşme’den Sakız’a Ulaşım

Türkiye sınırlarına çok yakın bir mesafede olan Sakız adası Türk ziyaretçileri tarafından yoğun rağbet gören bir adadır. Yunanistan’da var olan büyük adaların beşinci sırasında yer alır. Sakız adası renkli tavernaları ile, etrafı saran sakız ağaçları kokusuyla, Orta Çağ yaşantısını estiren köyleri ile ve oldukça sıcakkanlı, sevecen, güler yüzlü insanları ile herkes tarafından görülmesi, gezilmesi gereken bir yerdir. Tüm bu özelliklerinin yanında ulaşımın kısa ve kolay olması da Sakız adası ziyaretçilerini günden güne artmaktadır.

Son zamanlarda iki ülke arasındaki iyi ilişkiler Çeşme’den Sakız’a gitmeyi çok fazla kolaylaştırmıştır. Çeşme Sakız feribotu katamaran ve feribot olarak iki alternatif sunar. Bu feribotlar ile yaklaşık olarak 30 dakika süren bir seyahat ile Sakız adasına ulaşılmaktadır. Sitemiz üzerinden gitmek istediğiniz  ve kalmak istediğiniz gün sayısını seçerek gezilecek yerleri oldukça geniş ve zengin olan Sakız adası için Sakız feribot bileti alabilmeniz çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sakız adasının tümünü gezmek isteyenlerin en az 3 günlük bir gezi planlamış olması rahat bir şekilde dolaşmaya ve her yeri görmelerine olanak sağlayacaktır. Bunun dışında bir tur eşliğinde yapılacak seyahat ile kısa süreli gezintiler de gerçekleştirilebilir.

Çeşme Sakız feribot ile ulaşım sağlamak isteyenlerin sahip olduğu pasaport türü yeşil ise herhangi bir evrak olmadan kapıdan giriş yapabilmesi mümkündür. Sahip olunan vize türü Schengen vizesi ise tekrar bir vize çıkarılmasına da gerek yoktur. Ancak bu pasaport ve vizeye sahip olamayanların yapmaları gereken ufak işlemler bulunmaktadır ki bu işlemler firmalar sayesinde çok kolay bir şekilde halledilmektedir. Belli tatil dönemlerinde Sakız feribot sefer sayılarının arttırılması da kolayca bilet bulmanıza yardımcı olmaktadır.

Yeşil pasaportu ile Schengen vizesi olamayanların da hazırlaması gereken birkaç evrak bulunmaktadır. Bu evrak hazırlama işlemleri de Sakız feribot biletini alacağınız firma yardımı ile çok kolay şekilde yapılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken; tatil için belirlenen tarihten 3-4 gün önce firma ile iletişime geçilmesidir. Sakız feribot bileti için sitemizin uygulamasından gideceğiniz yer ve tarihler seçilerek kolayca alınabilmektedir.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten