adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Çeşme Sakız Feribot Bileti

Çeşme Sakız Feribot Bileti

Halkımızın Sakız Adası dediği adanın Avrupalılar tarafından bilinen ismi Chios adasıdır. Bu adanın hem mimari hem de doğal güzellikleri görülmeye değerdir. Labirenti andıran taş evlerle dizaynı eşi olmayan bir manzara sunmaktadır. Bu manzarayı hatırlatan 20 adet köyü ile turistik gezi için mükemmel bir Yunan adasıdır. Farklı lezzetleri denemek, yöresel yemekleri tatmak, tarihi eserleri ziyaret etmek isteyen turistler sakız adasına çeşme sakız feribotu ile gitmektedir.

Her ne kadar Türkiye’nin Ege denizi sahillerinden gözle görülebilecek kadar yakın bir mesafede duruyor olsa da Sakız adası Yunanistan sınırlarındır. Bu nedenle Sakız adasına sakız feribot bileti alarak gitmek isteyenler birde vize almak zorundadır. Yeşil pasaportu ve ya Schengen vizesi olanların Sakız adasına gitmesinde sorun olmayacaktır. Vizesi olmayanların Sakız adasına gitmeleri mümkün değildir.

Sakız Adasına Ulaşım Nasıldır?

Sakız adasına gitmek isteyenler tüm vize ve pasaport işlemlerini hallettikten sonra çeşme limanından hareket eden feribotlarla gidebilir. Çeşmeden feribot bileti aldıktan sonra yaklaşık 30 – 45 dakikada sakız adasına ulaşılmaktadır. Daha hızlı bir yolcuk isteyenler limandan hareket eden katamaran feribotları ile 20-25 dakika süren bir yolculuk yapmaktadır.

Yol mesafesi kısa olduğu için yunan adalarına yapılan seyahatler günübirlik de gerekleştirilebilir. Yunanistan sınırlarında konaklama yapmak istemeyenler sakız adası seyahatine erken saatlerde çıkıp tüm güzellikleri gördükten sonra tekrar Türkiye sınırlarına dönebilirler.

Sakız Adasında Gezilecek Yerler

Her tarafı tarih kokan Sakız adsının gezip resmini çekebileceğiniz hatıranızda yer verebileceğiniz birçok turistik ve tarihi mekanı bulunmaktadır. Sakız limanından başlayan seyahatinizde mutlaka Sakız adası kalesine gidilmelidir. Sonrasında Kampos, Arkeoloji Müzesi, Tıp Müzesi, Agia Markella ve Nea Moni Manastırı, Bizans Müzesi gibi yunan tarihini anlatan yerler unutulmamalıdır. Daha çok doğayı sevenler Heraklion Bahçeleri, Agio Galas Mağaraları, Koyun ve Balık adası gibi güzelliklere uğramalıdır.

Sakız adası kıyılarındaki birbirinden temiz ve nezih olan plajlarda tatillerine renk katmak isteyenler için harika bir imkândır. Ayrıca adanın ismini aldığı sakız ağaçlarını da görmek ayrı bir keyif olacaktır. Yaz aylarında hava sıcaklığının ortalama 27 derece olmasından dolayı genel olarak yaz aylarında hareketli geçmektedir.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten