adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Bodrum Symi Feribot Bileti

Bodrum Symi Feribot Bileti

Türk turistlerin en fazla tercih ettiği Symi diğer adıyla Sömbeki adası gidip görülmesi gereken yunan adalarından bir tanesidir. Oraya gittiğiniz zaman ayrı bir atmosfere bürünecek ve bu şirin mi şirin adayı çok beğeneceksiniz. Bodrum üzerinden direkt Bodrum Symi feribot bileti satın alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bodrum üzerinden Sömbeki (Symi) feribot iskelesi yaklaşık 90 dakika kadar sürmektedir. Sömbekiferibot bileti hem gidiş hem de dönüş olarak ekonomik duruma uygundur. Hem deniz turu yapıp turun sonunda ise kavuştuğunuz adanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Symi Adası (Sömbeki) Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Sömbeki adası, kendine has güzelliği ile buraya gelen ve ulaşım sağlayan turistlerin ilgi odağı olmaktadır.  Oniki adaların içerisinde zenginlik bakımından 3.sırada yer almaktadır. Adalarda bulunan evler yamaçlar üzerine inşa edilmiş olup evlerin renkli renkli olarak boyanmasıyla ortaya çıkan görüntü burayı görülmeye değer kılmaktadır. Evler genellikle beyaz, sarı, renkleriyle bezenmiştir. Ada küçük bir yunan adasıdır. Burada bulunan ev ve sokaklar çizgi filmden fırlamış gibi bir görüntüyle sizi karşılamaktadır. Sokaklarında gezerken kendinizi symi adasının büyülü dünyasında bulabilirsiniz. Gezilecek yerler arasında plajlar ön plandadır. Buranın en ünlü plajı Nikolas adasıdır. Nikolas adası tertemiz plajı altın sarısı kumu ve deniziyle muhteşem bir atmosferi vardır. Çocuklarınız ile birlikte gittiğiniz zaman onlar için en uygun plajlar arasındadır. Nanou Plajı bu plajda çıplak gözle bile baksanız denizin dibine hakim olmanız mümkündür. Denizi o kadar berrak ve temizdir. Sahilde kum yerine küçük çakıllı taşlar mevcuttur. Bu sebepten dolayı da sessizlik hakimdir. Chorio bilinen ve söylenenlere göre  burası ‘’doğru yol’’ olarak bilinmektedir. 500 basamaklı bir yoldur burası. Sağlık durumunuz elverişli ise buraları mutlaka gezmeden gitmemeniz gerekmektedir. Merdivenleri tek tek çıkarken etrafınızda ki güzellikleri de keşfedebilirsiniz.

Symi Adasında (Sömbeki) Neler Yenmelidir?

Symi adasına geldiğiniz zaman yunan mezelerinin, yunan salatalarının ve balıkların hakim olduğu restoranlara rastlanır. Ki bu yemekler istisnasız en güzel yemeklerdir. Buraya geldiğiniz zaman uğramanız gereken restoranlardan bir tanesi Manos restoranıdır. Burada yemek yedikten sonra memnun kalmama durumunuz neredeyse imkansızdır.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten