adaloji.com Yunan adaları feribot bileti

Bodrum Kalymnos Feribot Bileti

Bodrum Kalymnos Feribot Bileti

Bodrum da deniz keyfini sürüp oraları gezdikten sonra gezip görülmesi gereken yerler arasında olan ve her yıl birçok turisti misafir eden Kalymnos adasına gitmeniz ve orada ki güzellikleri keşfetmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Turgutreis beldesi üzerinden 35 ya da 45 dakika mesafe de bulunan adaya rahatlıkla Turgutreis üzerinden Turgutreis Kalymnos feribot bileti satın alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kalymnos Adasına Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Kalymnos adasına bodrum üzerinden ulaşım sağlayacaksanız eğer Turgutreis üzerinden feribot ile geçebilirsiniz. Ancak artı olarak ada Yunanistan sınırları içerisinde olduğundan dolayı da vize almanız gerekmektedir. Vize aldıktan sonra rahatlıkla gidebilirsiniz. Aynı zaman da günübirlik gidip tekrardan bodruma dönebilir ya da orada 1 ya da 2 gün konaklama yapabilirsiniz. Ada yunan adasının en bilindik ve en zengin adalarından bir tanesidir. En büyük geçim kaynağı da turistler tarafından sağlanmaktadır. Her yaz birçok turisti misafir ederek güzel anılarla dolu olarak göndermektedir.

Kalymnos Adasında Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kalymnos adasının gezilecek birçok yeri vardır bu yüzden gezi açısından geniş yelpazelidir. Buraya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yer Pothia’dır. Merkez olarak bilinmektedir. Burası tek başına mükemmel bir görüntü sergilemektedir. Buranın sokaklarında gezerken evlerin mimarisi ve evlerin rengi içinizi açacak ve şirin sokaklarda gezerken keyif almanızı sağlayacaktır. Evlerin rengi pembe ve hardal rengidir. Mimarisi ve sokakları ile kendisine hayran bırakmaktadır. Sünger fabrikası, hediyelik eşya ürünlerini buradan alıp sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Kalymnos Arkeoloji Müzesi burada eski tarihten Bizans döneminden kalan birçok eserleri burada bulabilirsiniz. PeraKastro kalesi de eski tarihi yapıtlar arasındadır. Eski dönemde adayı yöneten kişiler tarafından özel olarak yaptırılmıştır.

Kalymnos Adası Nerededir?

Kalymnos adası 12 adalar grubunun içerisinde yer alan ve en kuzey kesimde olan adalardandır. Bodrum kıyılarının batısında kalmaktadır. Kos adasına oldukça yakındır ve buraya gelirken öncelik olarak kos adasına gitmeli oradan da Kalymnos feribot bileti alarak size en uygun Kalymnos feribot saatleri seçerek 30 ya da 35 dakika içerisinde adaya ulaşabilirsiniz. Bodrum üzerinden gidecekseniz eğer Bodrum Kalymnos feribot bileti satın alarak gidebilirsiniz.

HIZLI REZERVASYON

Rodos Feribot Bileti, Kos Feribot Bileti, Samos Feribot Bileti, Midilli Feribot Bileti, Sakız Feribot Bileti Rezervasyon Platformu

Tursab Hizmet Belge Numarası
Our Twitter
@travel Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit
5 minutes ago
@leo Nam liber tempor cum soluta nobis option congue nihil imperdiet doming id quod mazim.
2 days ago
E-bülten